Raspberry Pi telefon sistemi – Bilmeniz gereken her şey! (Video incelemesi)

Tüm bilgi işlem meraklıları ve kendini ilan eden BT meraklıları Raspberry Pi’yi ve inanılmaz yeteneklerini bilir. Ancak bu küçük cihaza tüm bir telefon sistemini kurup çalıştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

BT uzmanı ve YouTuber NetworkChuck kendine bir Pi aldı ve 3CX’i kurmaya başladı. Belgelediği gibi, telefon sistemini kurmak ve çalıştırmak sadece birkaç dakika sürüyor! Ayrıca akıllı telefon uygulamalarında ve IP telefonlarda yeni uzantılar oluşturmanın ve sağlamanın ne kadar kolay olduğunu bize gösteriyor. Gerçekten ne kadar kolay olduğunu görmek ve Chuck’ ın sistem hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin ve bir Raspberry Pi’ de 3CX hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Raspberry Pi’de 3CX kurulumu için neye ihtiyacınız olacak:

  • Raspberry Pi 3B+
  • 32+GB Class10 Mikro SDHC
  • Raspberry Pi uyumlu 2,5 Amp Mikro USB güç adaptörü
  • İsteğe bağlı: Raspberry Pi uyumlu kılıf, tercihen soğutucu (lar) ve soğutma fanı ile – bu, sürekli yoğun ağ trafiği için Pi kullanırken önerilir.

Raspberry Pi’de neden 3CX?

Küçük işletme kurulumları için yönetimi kolay ve ucuz bir çözümdür. 50$ gibi düşük bir fiyata bir Raspberry Pi alabilir, 3CX Standard 8SC lisansıyla ücretsiz olarak eşleştirebilir ve giden aramalar için SIP trunk’ınızı alabilirsiniz. 3CX web uygulamasını veya iOS ve Android için akıllı telefon uygulamalarını kullanabileceğiniz için IP telefonlar gibi herhangi bir ek cihaz satın almanıza bile gerek yok. Dahası, enerji açısından daha verimli bir çözümle gezegen (ve cüzdanınız!) İçin üzerinize düşeni yapacaksınız. Ortalama bir sunucu günlük 20.4kWH tüketiyor – Pi’nin bir yıl boyunca tükettiği miktarla aynı!

Şirketim için işe yarayacak mı?

3CX Raspberry Pi çözümü, yalnızca en fazla 8 eşzamanlı aramaya ihtiyaç duyan küçük şirketler ve kuruluşlar için idealdir. Her birinin önyüklemesi için size 16+ dahili abone ve 8 BLF ayarı sağlayacaktır.

Öyleyse eğer:

  • Sınırlı kaynaklara sahip bir KOBİ iseniz
  • Güvenilir, ucuz ve kullanımı kolay bir iç iletişim sistemine ihtiyaç duyan küçük bir kuruluş sanız
  • Ayrı, özel bir iş kolu isteyen bir ev ofisinde çalışan bir işletme sahibi iseniz

O zaman Raspberry Pi’deki 3CX sizin için çalışacaktır.

Daha fazla bilgi için Raspberry Pi yapılandırma kılavuzuna göz atın ve kurulumlarınızla ilgili her şeyi yorumlarda veya sosyal medyada bize bildirin!

Siz de şimdi 3CX denemek istiyorsanız indirin!

{ Bilge Bilişim Ve Telekomünikasyon Hizmetleri }
{ 0282 988 02 59 | Tıkla Konuş | Whatsapp Business }

Yorum Yazabilirsin!